O-Key Dongle’ı Neden Tercih Etmeliyim?

O-Key Dongle 53 farklı güvenlik fonksiyonunu destekleyen, 14 farklı modeli ile yazılım geliştiricilere güçlü koruma sağlayabilecekleri bir altyapı sunar. İşte O-Key Dongle’ı tercih etmeniz için onlarca neden.
O-Key Dongle Güvenlidir
Mikroişlemci Tabanlı Mimari O-Key Dongle mikroişlemci tabanlı çalışır. O-Key Dongle dünyada askeri amaçlı projelerde en çok tercih edilen işlemcilerden birini kullanmaktadır. Kopyalanması, içerisindeki bilgilerin okunması ve müdahale edilmesi mümkün olmayan bir sistem kullanılmaktadır.
Gömülü Şifreleme Algoritması O-Key Dongle 128 Bit AES şifreleme motoruna sahiptir. Bizim için yazılım korumada esas olan, cihazın takılı olup olmadığını; var-yok kontrolü ile değil, size özel anahtarlarla şifrelediği bir veriyi çözüp çözemediğine bakarak kontrol etmektir. 128 Bit AES algoritması dünyada kabul görmüş en güvenli algoritmalardan birisidir.
Hat Güvenliği Algoritması (Dünyada ilk ve tek) Yazılım korumada saldırıların en çok yapıldığı yerlerden biri yazılım ile cihazın haberleştiği hattan giden ve gelen verilerin izlenerek yazılımın sanki dongle varmış gibi aldatılmasıdır. Okyanus Bilişim Teknolojileri bünyesinde geliştirilern RADOS tekrarsız veri akış sistemi sayesinde O-Key Dongle’ın emule edilmesi imkansızlaştırılmıştır. Hat üzerinden gelen ve giden verilerin tekrar etme ihtimali ~ 8,135*10^2311’de 1’dir. Yani hat dinlense bile anlamlı bir veri elde edilmesi imkansızdır.
Şifreli Gömülü Hafıza (Dünyada ilk ve tek) Bir Dongle düşünün 1KB’lık hafıza alanı olsun ve siz bunu yazılımınıza özel şekillendirebilin. O-Key Dongle’ın hafıza alanlarında, yazılımınız için gerekli olan, şifre, seri, tarih, modül gibi kritik bilgileri saklayabilir, yazılımınızın korumasını en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Hatta dünyada sadece O-Key Dongle’da bulunan şu üç özellikle mükemmel korumaya erişebilirsiniz. Okuma/yazma modu : İstediğiniz hafıza alanının okunabilir/yazılabilir yada sadece okunabilir yapabilirsiniz. Kullanıcının o alanı değiştirmesi mümkün olmaz. PIN kontrolü : Şifreli hafıza alanına erişimde yazılımınızın içinden PIN kontrolü yapabilirsiniz. Her Alana Farklı Şifre : İstediğiniz her hafıza alanını farklı bir şifre ile yazıp okuyabilirsiniz, her okuma ve yazmada şifre değiştirebilirsiniz.
İzinsiz Haberleşme Tespitinde Kendini Kilitleyebilme O-Key Dongle emule edilme işlemlerine asla izin vermez, cihaz izinsiz bir haberleşme ya da fonksiyon denemesi tespit ettiğinde 2 aşamalı kilitleme uygular. Operasyonel işlem denemelerinde kendisini kısmi kilitler ve sadece yazılım geliştirici MasterKey ile bu kilidi açabilir, yonetimsel işlem denemelerinde ise cihaz tamamen kendisini kilitler ve tekrar çalışmaz.
Çiftli Kabuklama Saldırılarının en çok yapıldığı yer, yazılımınınızın lisans kontrolü yaptığı alanlardır. Dünyada sadece 3 firmada olan çiftli kabuklama sistemiyle hem standart Win32 uygulamalarınızı, hem de .Net uygulamalarınızı O-Key Dongle ile kabuklayabilirsiniz. Kodlarınızın decompile edilmesini ve kod atlatmalarını engelleyebilirsiniz. Hatta sadece O-Key Dongle’a özel olan kabuklama anında özet ve lisans kontrolü seçenekleri ile, dilerseniz yazılımınız çalıştırılmadan önce O-Key Dongle çalıştırılabilir dosyanızın özetine bakar ve herhangi bir değişim varsa çalışmasını engeller, dolayısıyla kodunuza yapılacak en ufak müdahaleyi bile önceden algılar ve önlem alır.
Dağıtımı ve Uygulaması Kolaydır
Sürücüsüz USB Desteği O-Key Dongle’dan bir yenilik daha. O-Key Dongle işletim sistemi tarafından otomatik tanınır, müşterilerinizin herhangi bir sürücü yüklemesine gerek kalmaz, bir çok dongle ile ortaya çıkan dongle sürücü kurulum problemlerini, her işletim sistemine farklı sürücü kurulumunu, işletim sisteminin cihazı tanıyıp tanımamasını, bunun müşteride yarattığı olumsuz etkiyi ve teknik destek yoğunluğunu ortadan kaldırır.
Güvenli Uzak Güncelleme (Dünyada İlk ve Tek) O-Key Dongle, artık demode olmuş dosya haberleşmeleriyle dongle güncelleme devrini sona erdiriyor. 256 Bit AES ile güvenli bir şekilde cihazını internet üzerinden güncelleyebilmenize imkan tanıyor. Örneğin kullanım sınırı dolduğunda uzatabilir, uzaktan lisans yükleyebilir, kullanıcı sayısını arttırabilir ya da hafıza alanlarını yönetebilirsiniz. Güvenli uzak güncelleme sisteminin teknik detayları için lütfen destek bölümünü ziyaret ediniz.
Koruma İle Lisanslamayı Ayırır
Modül Bazında Lisanslama O-Key Dongle modül sistemiyle; uygulamanızın tüm modülleri için 32 farklı tanımlama yapabilir, yazılımınızı bir kez yayınlayarak hangi modüllerin hangi müşterilerde çalışacağını yazılım kilidinizinin kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede doğrudan ya da bayi kanalıyla satış yapan işletmenizin lisanslama sistemini ve operasyon maliyetlerini düşürebilirsiniz.
Etkin Limit Yönetimi Sağlar
Kullanım Adedi Sınırlaması O-Key Dongle ile özellikle demo ürünlerde ve yazılım kiralama durumlarında; müşterilerinizin yazılımınızı kaç kez çalıştırabileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin 30 kullanımlık bir yazılım verebilirsiniz.
Kredi Sınırlaması O-Key Dongle ile özellikle demo ürünlerde ve yazılım kiralama durumlarında; müşterilerinizin yazılımınızı toplam nekadar süre kullanabileceklerini belirleyebilirsiniz. Cihaza her biri 5 dakika kullanım süresi verek kontörlerden yükleyebilir, müşterinizin yazılım kullanım süresini sınırlayabilirsiniz.
Birden Çok Lisansı Aynı Anda Takip Edebilir
Ağ Üzerinden Koruma O-Key Dongle ile çok kullanıcılı yazılımlarınızı da uygun maliyetlere koruyabilirsiniz. Örneğin toplam 8 kullanıcılı bir yazılım sattığınızda tüm lisansları ağ üzerinden tek bir dongle ile takip edip yönetebilmeniz mümkün. O-Key Dongle okadar akıllıdır ki, ağ üzerinde dongle takılı cihazı otomatik bulur, aynı bilgisayarda birden çok program çalıştırıp çalıştırılamamasını konfigure etmenizi sağlar, Terminal Server üzerinden session kontrolü yaparak tüm lisansları aktif bir biçimte takip edebilmenizi sağlar. Program kilitlenmeleri, ağ kopması gibi durumları anında tespit ederek stabil bir şekilde çalışmasını sürdürür.
Uygulaması ve Geliştirmesi Kolaydır
Geniş Programlama Dili Desteği O-Key Dongle ürünlerini standart bir Win32 DLL’e erişip fonksiyon çağırabildiğiniz tüm programlama dillerinde kullanabilirsiniz. O-Key Dongle’ı kullanabileceğini programlama dillerinden bazıları; Delphi, C/C++, C#, Visual Basic, .Net, Java, Asp, Php, vb.
İşletim Sistemi Desteği O-Key Dongle Windows 98 SE’den itibaren tüm Windows tabanlı işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Kullanılabilecek işletim sistemleri, Windows 98 SE, Millenium, 2000, 2003 Server, XP, Vista, Windows 7 uyumlu.
Hızlı Uygulama ve Teknik Destek Yazılımınızı sadece 1 dakikada hiç kod yazmadan bile kabuklayarak dongle ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan bir çok dilde örnek uyguluma ve amaca yönelik bilgi içeren türkçe dökümantasyon ile yarım saatte gerçek korumaya geçmeniz mümkün. İhtiyaç duyduğunuzda yazılım mühendislerinden oluşan teknik ekibimizden her konuda canlı destek alarak uzman gözetiminde koruma imkanı.
Firmaya Özeldir
Firmaya Özel Anahtar ve Tekrarsız Seri Numarası Her O-Key Dongle firmaya özel serilerle ve şifrelerle üretilir, farklı bir firmanın cihazının sizin yazılımı çalıştırabilmesi donanımsal olarak imkansızlaştırılmıştır. Her O-Key Dongle tekil seri numarasına sahiptir, asla tekrar etmez dolayısıyla benzersizdir, dilerseniz her bir yazılımınızın sadece tek bir dongle ile çalışmasını sağlayabilirsiniz.
İmzalama ve Doğrulama Yapan Tek Yazılım Kilidir
İmzalama ve Doğrulama Desteği (Dünyada İlk ve Tek) O-Key Dongle ile Açık Anahtar Mimarisiyle firmanıza özel gizli ve açık anahtar üretebilir, yazılımınız içerisinden cihaza herhangi bir veriyi/dosyayı imzalatarak veya doğrulatarak benzersiz koruma sağlayabilirsiniz.
Özetleme Algoritmaları Desteği O-Key Dongle ile MD5 ve SHA-1 algoritmalarını kullanarak herhangi bir verinin/dosyanın özetini alarak, dosyada herhangi bir değişim olmuş mu, herhangi bir değişim olmuşmu kontrol edebilirsiniz.
Kendi Şifreleme Algoritmanızı İşletebilme Desteği (Dünyada İlk ve Tek) O-Key Dongle size 52 farklı güvenlik fonksiyonu ile koruma imkanı sunmaktadır. O-Key Dongle kendi şifreleme algoritmanızı oluşturabilmenizi ve bunu mikroişlemcide işletebilmenizi destekler. O-Key Dongle’ın desteklediği dizi işlemleri dahil bir çok matematiksel fonksiyonu kullanarak kendi şifreleme algoritmanızı cihaza işletebilir, firmanıza özel koruma sağlayabilirsiniz.
Çok Hızlıdır
Ortalama İşlem Süresi = 30ms! O-Key Dongle okadar hızlıdır ki, bir fonksiyonun işletilmesi ortalama 30ms sürer. O-Key Dongle yazılımınınızda herhangi bir yavaşlamaya yada gecikmeye sebep olmadan etkin koruma sağlayabilmeniz için geliştirildi. Güvenli bir yazılım için bizim tavsiyemiz yazılımınızın içerisinde en az 20 farklı noktada dongle kontrolü yapmanızdır. Herhangi bir yavaşlamaya sebep olmadan bunu gerçekleştirebilmeniz ancak ve ancak çok hızlı bir dongle ile mümkün olacaktır.
Yerli Üretim
Üretim Yeri : Türkiye! O-Key Dongle Türkiye’de projelendirilmiş, tasarlanmış, tüm yazılımları ve donanımları Türk mühendislerince geliştirilmiştir. Aracısız, stok problemsiz ve düşük maliyetle çalışabilmenin avantajını mutlaka kullanın.
Özelleştirilebilen Tek Yazılım Kilididir
Kimliğinizi Yansıtın (Dünyada İlk ve Tek) Her firmanın ve yazılımın bir kimliği vardır. O-Key Dongle sadece yazılımınızı ve emeğinizi korumayacak, kurumsal kimliğinizi de yansıtacak. O-Key Dongle ile dilerseniz kurumsal kimliğinize uygun 8 farklı renkte ürünler seçebilir ve logonuzu ile sloganınızı cihazın üzerine bastırabilirsiniz. O-Key Dongle tasarlanırken tüm bunlar düşünüldü, yeriniz hazır.
Yasal Garantilidir
Uluslararası Geçerli Sertifikalar O-Key Dongle CE, TSE, SSHYB belgelerine sahiptir. Tüm ürünler 2 yıl garantilidir.
%40 Fiyat Avantajı Sağlar
0 KDV Avantajı Okyanus Bilişim Teknolojileri’nin Ar-Ge departmanı Kocaeli Üniversitesi Teknoparkın O-Key Dongle’ı geliştirmektedir. 4691 Satyılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri kanunu uyarınca O-Key Dongle ürünleri KDV’den muaftır.
Esnektir
Aynı Kod İle İster Lokal Çalışın İster Ağ Üzerinden O-Key Dongle çok güçlü bir altyapıya sahiptir. Güvenlik kodunuzu; tek başına çalışan yazılımınız için farklı, ağ üzerinden çok kullanıcılı çalışan yazılımınız için farklı yazmak zorunda değilsiniz. Yazılımınızla birlikte vereceğiniz bir konfigurasyon dosyasıyla yazılımınızın lisansını lokal cihazdan mı yoksa ağ üzerinden mi alacağını belirleyebilirsiniz.